Przysposobienie obronne i edukacja dla bezpieczeństwa
Rekrutacja trwa do 20 października 2024r. lub do wyczerpania limitu miejsc.
Zapisz się na studia - elektroniczny formularz rekrutacyjny!!!
Opis studiów: Studia podyplomowe w zakresie „Przysposobienie obronne i edukacja dla bezpieczeństwa”, skierowane są do osób posiadających uprawnienia pedagogiczne i pragnących uzyskać kwalifikacje do prowadzenia zajęć z przedmiotu „Przysposobienie obronne i edukacja dla bezpieczeństwa” w szkole podstawowej i ponadpodstawowej.
Słuchacze zdobędą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa, kierowania zespołem ludzi, a także z zakresu problemów obronności państwa w sytuacjach kryzysowych. Absolwent będzie przygotowany do realizacji zadań edukacyjnych i podejmowania konkretnych działań w zakresie obronności kraju i zarządzania w sytuacjach kryzysowych (przysposobienie obronne, edukacja dla bezpieczeństwa, ochrona ludności i zarządzanie informacją w sytuacjach kryzysowych).
Celem studiów: jest podniesienie poziomu wiedzy o powszechnym bezpieczeństwie ludzi i mienia, a także o strategii obrony państwa. Absolwenci studiów wyposażeni zostaną w wiedzę o psychologicznych i społecznych mechanizmach zachowań zbiorowych, zwłaszcza w sytuacjach współczesnych zagrożeń. Oprócz tego posiadać będą podstawową wiedzę o rodzajach zagrożeń dla bezpieczeństwa (np. katastrofy naturalne, budowlane, chemiczne, w transporcie drogowym, związane z działaniami wojennymi i aktami terrorystycznymi itp.), sposobach zapobiegania zagrożeniom, możliwościach likwidacji ich skutków i ochrony ludności.
Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450)
Czas trwania: 3 semestry, studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania z wykorzystanie technik kształcenia na odległość e-learning.
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń w zakresie:
- Prawne aspekty zarządzania bezpieczeństwem.
- Współczesne zagrożenia cywilizacyjne.
- System obronności RP i podstawy bezpieczeństwa państwa w sytuacjach kryzysowych.
- Ratownictwo medyczne.
- Kierowanie zespołem ludzi w sytuacji zagrożeń.
- Edukacja dla bezpieczeństwa.
- Przysposobienie obronne.
- Ochrona ludności
- Zarządzanie informacją w sytuacjach kryzysowych.
- Psychologiczne i społeczne mechanizmy zachowań zbiorowych w sytuacjach zagrożeń.
- Rodzaje zagrożeń dla bezpieczeństwa. Katastrofy, akty terrorystyczne, wypadki.
- Metodyka nauczania edukacji dla bezpieczeństwa z przysposobieniem obronnym.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie wszystkich zaliczeń.
Czas trwania studiów: 3 semestry
Opłata wpisowa: 220 zł
Opłata za semestr: 2450 zł
Rekrutacja krok po kroku:
- Wypełnij elektroniczny formularz rekrutacyjny.
- Wydrukuj i podpisz wygenerowane dokumenty.
- Do wygenerowanych dokumentów należy załączyć odpis dyplomu ukończenia studiów licencjackich, magisterskich lub jednolitych studiów magisterskich.
- Dokument potwierdzający posiadanie przygotowania pedagogicznego (dla kierunków, które wymagają posiadanie tych kwalifikacji przed podjęciem studiów podyplomowych).
- Przy składaniu dokumentów kandydat musi okazać ważny dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
- Dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej - 220 zł
Miejsce składania dokumentów:
Dziekanat Wydziału Nauk Stosowanych Tarnowskiej Szkoły Wyższej Akademii Nauk Stosowanych (parter) ul. Mościckiego 27 , 33-100 Tarnów, tel. 14 657 10 55 lub 56 wew. 2 oraz e-mail: dziekanat@tszw.edu.pl
Wpłaty:
Wpłat należy dokonywać na rachunek Uczelni – Polska Kasa Opieki S.A. o/Tarnów Nr rachunku bankowego: 65 1240 5194 1111 0010 6001 7739