Przygotowanie pedagogiczne do nauczania języka obcego.
Rekrutacja trwa do 30 PAŹDZIERNIKA 2025 r. lub do wyczerpania limitu miejsc!!!
Zapisz się na studia - elektroniczny formularz rekrutacyjny!!!
Studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania (2 zjazdy weekendowe pozostałe z wykorzystanie technik kształcenia na odległość - e-learning).
Opis studiów: Studia podyplomowe "Przygotowanie pedagogiczne do nauczania języka obcego" są adresowane do absolwentów studiów pierwszego stopnia i studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na kierunku, którego program studiów nie określał efektów uczenia się obejmujących wiedzę i umiejętności odpowiadające wymaganiom podstawy programowej nauczania tego języka, a którzy legitymują się znajomością tego języka odpowiednią do wymagań określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r.- Karta Nauczyciela i potwierdzoną zgodnie z tymi przepisami, lub ukończyli studia w państwie, w którym językiem urzędowym jest ten język, posiadających przygotowania psychologiczno-pedagogicznego i dydaktycznego.
Celem studiów: jest przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne i dydaktyczne do nauczania języka obcego, poszerzenie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu psychologii, pedagogiki, dydaktyki ogólnej a także metodyki szczegółowej. Proces kształcenia obejmuje podstawy dydaktyki nauczania jak również metodykę wczesnego nauczania języka obcego, porusza kwestie diagnozy kompetencji językowych i osiągnięć ucznia, dobór i ocenę materiału nauczania jak również przygotowuje do planowania, wdrażania i ewaluacji działań w obszarze edukacji językowej.
Czas trwania: 3 semestry, studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania z wykorzystanie technik kształcenia na odległość e-learning.
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń w zakresie:
1. przygotowania psychologiczno-pedagogicznego.
2. podstaw dydaktyki i emisji głosu.
3. przygotowania dydaktycznego do nauczania języka obcego.
4. praktyki zawodowej 150 godzin.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie zaliczeń, w tym zaliczenia praktyki zawodowej w wymiarze 150 godzin.
Kwalifikacja:
Program studiów podyplomowych spełnia standardy kształcenia nauczycieli zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 2102) oraz Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450 ze zm.).
Czas trwania: 3 semestry
Opłata wpisowa: 250 zł
Opłata za semestr: 2560 zł
Rekrutacja krok po kroku:
- Wypełnij elektroniczny formularz rekrutacyjny.
- Wydrukuj i podpisz wygenerowane dokumenty.
- Do wygenerowanych dokumentów należy załączyć odpis dyplomu ukończenia studiów licencjackich, magisterskich lub jednolitych studiów magisterskich.
- Dokument potwierdzający posiadanie przygotowania pedagogicznego (dla kierunków, które wymagają posiadanie tych kwalifikacji przed podjęciem studiów podyplomowych).
- Przy składaniu dokumentów kandydat musi okazać ważny dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
- Dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej - 220 zł
Miejsce składania dokumentów:
Dziekanat Wydziału Nauk Stosowanych Tarnowskiej Szkoły Wyższej Akademii Nauk Stosowanych (parter) ul. Mościckiego 27 , 33-100 Tarnów, tel. 14 657 10 55 lub 56 wew. 2 oraz e-mail: dziekanat@tszw.edu.pl
Wpłaty:
Wpłat należy dokonywać na rachunek Uczelni – Polska Kasa Opieki S.A. o/Tarnów Nr rachunku bankowego: 65 1240 5194 1111 0010 6001 7739