Brodawki wirusowe - Rozpoznanie i terapia

Cel szkolenia: przygotowanie uczestników do samodzielnego usuwania brodawek wirusowych.

Program szkolenia:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA (09:00 - 12:00)

• Przedstawienie tematyki epidemiologii wirusa HPV.
  • Diagnostyka, różnicowanie, przegląd dostępnych metod i omówienie terapii zmian brodawkowych - krioterapia, elektroterapia, środki farmakologiczne, fitoterapia oraz technika manualna pracy na zmianach wirusowych.
  • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu.
  • Dokumentacja zabiegowa - omówienie karty pacjenta
  • Opatrunki i odciążenia po zabiegowe.
  • Edukacja pacjenta - sposoby pielęgnacji stóp po zabiegu w warunkach domowych.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (12:00 - 17:00)
  • Zabieg pokazowy wykonany na modelkach i fantomach w zakresie tematyki objętej tematem szkolenia.
  • Przygotowanie stanowiska pracy do zabiegu (narzędzia, akcesoria, preparaty dezynfekcyjne i pielęgnacyjne, środki higieniczne).
  • Przygotowanie modelki do zabiegu podczas samodzielnej pracy uczestnika (indywidualny wywiad z modelką, określenie celu i zakresu zabiegu, diagnostyka i plan zabiegu, przekazanie zaleceń po zabiegowych i profilaktycznych).
  • Etapowe wykonywanie zabiegu według instrukcji szkoleniowca (przygotowania obszaru zabiegowego oraz wykonanie poszczególnych etapów zabiegu z zastosowaniem odpowiedniej techniki pracy).

Efekty szkolenia:

• omawia zasady BHP w gabinecie podologicznym, zasady postępowania z odpadami medycznymi, zasady dezynfekcji i sterylizacji narzędzi;
  • charakteryzuje cechy brodawki wirusowej;
  • stosuje odpowiednie preparaty i narzędzia podczas terapii leczenia brodawek wirusowych;
  • samodzielnie usuwa brodawki przy użyciu narzędzi podologicznych;
  • wypełnia kartę klienta i przeprowadza wywiad;
  • dobiera preparaty pielęgnacyjne;
  • buduje prawidłowe relacje z klientami i rozpoznaje ich potrzeby.

Grupa docelowa:

Szkolenie skierowane jest do osób związanych z branżą kosmetyczną, kosmetologów, kosmetyczek wykonujących na co dzień stylizację paznokci, podologów, osób wykonujących pedicure - w tym pedicure specjalistyczny.

Liczba godzin usługi: 8 godzin

Koszt szkolenia: 2 000 zł (250 zł/osobogodzina)