Pedagogika szkolna i terapia pedagogiczna- studia dające szerokie kompetencje, absolwenci poszukiwani na rynku pracy!

16-07-2021

Studia licencjackie na kierunku Pedagogika szkolna i terapia pedagogiczna cieszą się ciągle rosnącym zainteresowaniem. Tarnowska Szkoła Wyższa, jako jedyna Uczelnia w Tarnowie posiada uprawnienia do prowadzenia tego kierunku. Analizując potrzeby rynku pracy i zmieniające się oczekiwania pracodawców uznaliśmy, że nie może go zabraknąć w ofercie edukacyjnej naszej Uczelni. Absolwent tego niezwykle przyszłościowego kierunku wyposażony zostaje w trakcie studiów w wiedzę i wszechstronne umiejętności z zakresu diagnozowania i leczenia rożnego typu zaburzeń rozwojowych, skutkujących między innymi zaburzeniami w przyswajaniu wiedzy. Posiada on także kwalifikacje do prowadzenia zespołów korekcyjno-kompensacyjnych, zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, klas terapeutycznych dla dzieci i młodzieży ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, profilaktyki oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym, porad i konsultacji dla rodziców, zajęć rozwijających uzdolnienia uczniów. Kończąc studia na kierunku Pedagogika szkolna i terapia pedagogiczna można podjąć zatrudnienie w zawodzie pedagoga szkolnego na każdym szczeblu edukacji, zostać pracownikiem organizacji pozarządowej i instytucji wychowawczych, prowadzić własną działaność w gabinecie pedagogiczno-terapeutycznym.