04.12.2023 r. Konferencja online "Nauka to przygoda. Niekonwencjonalne rozwiązania pedagogiczne w szkole".

29-11-2023

Konferencja organizowana przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie zaprasza na konferencję online "Nauka to przygoda. Niekonwencjonalne rozwiązania pedagogiczne w szkole", która odbędzie się 04 grudnia od 15.00 do 19.00.

PROGRAM KONFERENCJI:

15.00 – 15.10 Otwarcie konferencji

Ewa Sojat -  Wicedyrektor MCDN ds. Ośrodka  w Tarnowie

15.10 – 15.50 EDUKACJA POZYTYWNA W NALO

Dorota Pilna - certyfikowany tutor, edukator, autorka publikacji dotyczących dydaktyki i dydaktyki geografii oraz nowoczesnych metod nauczania. Trener umiejętności psychospołecznych. Założycielka i prowadząca Ośrodek Budzącej się Szkoły, dyrektor Niepublicznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Laureatka konkursu Tworzymy nową wizję polskiej szkoły.

15.50-16.30 UCZYĆ SIĘ, A NIE BYĆ NAUCZANYM. JAK WYZWOLIĆ W UCZNIACH MOTYWACJĘ DO SAMODZIELNEJ PRACY?

Katarzyna Cieciura - od 25 lat pracuje w różnych typach szkół. Przez kilka lat była związana ze szkołą waldorfską, Zdobywała doświadczenie na praktykach zagranicznych oraz jako dyrektor eksperymentalnej szkoły. Przez 12 lat zarządzała szkołą tworzoną od podstaw. Opracowała i wdrożyła autorską metodę edutorów, łączącą w sobie m.in. filozofię planu daltońskiego  i pedagogiki Montessori. Od 2017 r. jest związana z ruchem Budzących się Szkół oraz ośrodkami i fundacjami promującymi nowatorskie podejście do edukacji. Autorka scenariuszy zajęć ruchowych do serii książek Nowej Ery. Od kilku lat pełni funkcję wiceprezes Polskiego Towarzystwa Dyslektycznego - Oddział w Niepołomicach oraz pracuję ze studentami na KAAFM w Krakowie. Zarządza stroną Eduexpress – Edukacja w praktyce.

16.30-16.40 przerwa kawowa

16.40- 17.20 NAJWAŻNIEJSZE JEST TO CO SZKOŁA ROBI Z TYM CO MA!!!

Edyta Borowicz Czuchryta - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Galileo w Lublinie. Wykładowca w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie. Od 2009 roku jest związana z programem eTwinning. Zdolności dydaktyczne szkoliła na kursie Teaching English to Young Learners na Uniwersytecie Maryland, stypendium Ambasady Amerykańskiej. Laureatka Konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego BAS 2016. Od 2018 Microsoft Innovative Educator Experts. W 2019 roku wygrała udział w Konferencji #EducationExchangeE2 w Sydney. W 2021 roku nagrodzona GLOBAL TEACHER AWARD przez Fundację AKS w Indiach. Członek społeczności Superbelfrów.

17.20 – 18.00 SZKOLNA WYPRAWA SZLAKIEM DIALOGU"

Maria Czerwińska - od wielu lat związana z edukacją, począwszy od nauczania matematyki poprzez „dyrektorowanie” w publicznej szkole podstawowej i gimnazjum, a obecnie w niepublicznym liceum Filomata w Katowicach. Niezwykle ceni sobie pracę z młodymi ludźmi, którzy stale motywują do innego spojrzenia na nauczanie i uczenie się i tym samym zapewniają możliwość działania wg zasady Lifelong Learning.

18.00 – 18.45 - LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI: ODKRYWANIE INNOWACYJNYCH WYMIARÓW W EDUKACJI". NA ILE JEST TO MOŻLIWE, A NA ILE KONIECZNE W DZISIEJSZEJ SZKOLE?

Arkadiusz Nalepka - edukator, nauczyciel konsultant Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli ds. informatyki, edukacji medialnej, wykorzystania technologii informacyjno - komunikacyjnych oraz historii

18.45-19.00 zakończenie konferencji

Koszt: Forma bezpłatna

Udział w konferencji wymaga wypełnienia formularza elektronicznego na stronie internetowej Ośrodka www.mcdn.edu.pl.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 1 grudnia 2023 r.

Za uczestnictwo w konferencji Student może uzyskać 5 godzin w ramach Praktycznego Doskonalenia Zawodowego.