23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją w Tarnowskiej Szkole Wyższej

21-02-2021

Zaburzenia nastroju – depresja, są jednym z głównych zaburzeń zdrowia psychicznego populacji w Polsce, ale i na świecie. Istotnym problemem dyskutowanym w obszarze psychologii, psychiatrii, szeroko pojętego zdrowia publicznego są zaburzenia depresyjne. Poszerzająca się wiedza i prowadzone badania naukowe pozwalają na obserwację zmian w zakresie dynamiki tego zaburzenia, szczególnie jego nasilenia i zapadalności, zarówno w populacji dorosłych, ale co szczególnie niepokojące, wśród dzieci i młodzieży. Potrzebę intensyfikacji oddziaływań profilaktycznych, w ujęciu interdyscyplinarnym, w zakresie przeciwdziałania występowania zaburzeniom depresyjnym i minimalizacji negatywnych skutków ich istnienia, wyraża związek między ryzykiem próby samobójczej a depresją. Biorąc powyższe pod uwagę Tarnowska Szkoła Wyższa odpowiadając aktualnym potrzebom, oferuje swoim studentom bezpłatną pomoc psychologiczną. Dnia 23 lutego br. od godziny 12.30  do 14.30 dyżur on-line za pośrednictwem Skype’a, adres psycholog77@interia.pl, będzie pełnić Pani dr n. o zdr. Justyna Kaczmarczyk – psycholog, Kierownik Katedry Psychologii TSzW, opiekun Studenckiego Koła Naukowego „Pro Akademia”. Każdy Student będzie mógł uzyskać profesjonalną pomoc, uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania. Nie czekaj! Każdy moment jest dobry, by poczuć się lepiej!