16-05-2019

Konferencja „Fizyka muzyki – muzykoterapia. Zagadnienia dotyczące podstaw funkcjonowania człowieka w świecie” odbyła się 16 maja 2019 r. W czasie konferencji obył się koncert Orkiestry Szkoły Muzycznej I stopnia im. St. Wiechowicza w Krakowie oraz wystąpienie Rektora Uniwersytetu Presowskiego w Presowie. Następnie zostały wygłoszone następujące tematy: „ Piękno które uzdrawia” - prof. dr hab. Witold Kawecki, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; „Taniec i muzyka w tradycji biblijnej” - prof. dr hab. Tomasz M. Dąbek, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie; „Uzdrawiający Chopin” - dr Ewa Klimas Kuchtowa, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego w Katowicach; „Tożsamy charakter sekwencji melodycznej z elementami prozodycznymi mowy implikacje terapeutyczne” dr Magdalena Peterek, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych Tarnowskiej Szkoły Wyższej, mgr Krystyna Litwora, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowie; „Struktura utworu muzycznego z perspektywy jego przestrzeni wewnętrznej” - dr hab. Katarzyna Szymańska – Stułka, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie; „Falowa Struktura czasu i przestrzeni dzieła muzycznego – interakcja falowa a mechanizm informacyjny” - dr Antoni Stańczyk, Rektor Tarnowskiej Szkoły Wyższej; „Zarządzanie zjawiskiem sztucznej inteligencji” - dr Grzegorz Kądzielawski; „Pole morfogenetyczne – realność czy fikcja” - prof. dr hab. Jacek Łapiński, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie. Konferencja zakończyła się wspólną dyskusją uczestników wydarzenia.