20.11.2021 r. godz. 13:00 konwersatorium "Konstruktywizm w edukacji dziecka"

17-11-2021

Celem konwersatorium jest zapoznanie studenta z podstawami konstruktywizmu w edukacji dziecka w dwóch perspektywach: epistemologicznej i psychologicznej. Ponadto studenci przyswoją sobie wiedzę odnośnie prekursorów tego nurtu oraz ich dokonań, jak również przedstawicieli współczesnego konstruktywizmu. Ważną rolą konwersatorium będzie pokazanie prezentacji grupowej, skoncentrowanej na przedstawieniu praktycznych rozwiązań w pracy z dziećmi, odnoszących się do założeń konstruktywizmu.
Treści merytoryczne (wykaz tematów)
1. Czym jest konstruktywizm w edukacji dziecka.
2. Konstruktywizm w teorii poznania i uczenia się.
3. Prekursorzy konstruktywizmu w edukacji i współczesny konstruktywizm (J. Dewey, J. Piaget, L. S. Wygotski, J. S. Bruner).
4. Konstruktywizm w edukacji dziecka w praktyce - warsztaty.

Konwersatorium poprowadzi Pani dr Kinga Kusiak-Witek

Link do konwersatorium: