Psychologia to nieustannie jeden z najbardziej obleganych kierunków na polskich Uczelniach. W Tarnowskiej Szkole Wyższej studia licencjackie i magisterskie na kierunku Psychologia.

10-08-2021

Absolwenci kierunków psychologicznych to przede wszystkim osoby sprawne w relacjach społecznych, znające mechanizmy wpływające na zachowanie, decyzje, wybory innych ludzi. Różnorodność specjalności powoduje, że są specjalistami w bardzo wielu obszarach i dziedzinach zawodowych.

W Tarnowskiej Szkole Wyższej na kierunku Psychologia proponujemy następujące specjalności:

na studiach licencjackich (I stopnia):

1. Psychologia zdrowia i kliniczna;
  2. Psychologia sądowa i resocjalizacyjna

na studiach magisterskich (II stopnia):

1. Psychologia kliniczno-sądowa;
  2. Psychoprofilaktyka i terapia uzależnień.

Absolwenci zależnie od ukończonych specjalności posiadają kompetencje do pracy przykładowo w:

• szkolnictwie, szpitalach,
  • więziennictwie,
  • poradniach psychologiczno-pedagogicznych
  • gabinetach psychologicznych
  • firmach zajmujących się doradztwem zawodowym lub marketingiem
  • działach PR i rekrutacyjnych
  • regionalnych ośrodkach polityki społecznej
  • centrach pomocy rodzinie i ośrodkach pomocy społecznej
  • placówkach opiekuńczo-wychowawczych
  • domach pomocy społecznej dla osób starszych oraz niepełnosprawnych
  • ośrodkach wsparcia
  • firmach prowadzących badania marketingowe, badania rynku i badania opinii publicznej.