Aktualności

„Aktywny powrót do szkoły”- program Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie

09-04-2021

Projekt pt. "Powrót uczniów do szkoły po pandemii" jest jednym z 4 programów wsparcia uczniów, zapowiadanych przez Ministra Edukacji i Nauki. Specjaliści z warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, we współpracy z Akademiami z innych miast zajmą się szkoleniem nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych, średnich i nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.

Na zajęciach, nauczyciele pod okiem najlepszych specjalistów z Akademii poznają m.in. metody przeciwdziałania skutkom: hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym pojawiającym się po przebyciu COVID-19. Zajęcia będą obejmowały też aspekt psychologiczny. Prowadzący opowiedzą o konsekwencjach psychicznych nauczania zdalnego, izolacji społecznej, metodach wzbudzania i utrzymywania motywacji i tworzenia motywacyjnego klimatu na zajęciach ruchowych, budowania relacji społecznych w grupie rówieśniczej czy metod pokonywania barier aktywności fizycznej. Dodatkowo szkolenia będą okazją do wymiany dobrych praktyk z najlepszymi. Szkolenia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do grudnia. Nauczyciel, który je ukończy, otrzyma specjalny certyfikat.

 V3n8GUfQ – kod dostępu dla nauczycieli z województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego – szkolenie przeprowadzi AWFiS w Krakowie.

Więcej szczegółów na stronie programu https://www.wfzawf.pl/

Dla studentów kierunków pedagogicznych- nauczycielskich istnieje możliwość zdobycia 20 godzin zaliczeniowych w ramach Modułu PDZ. Warunkiem ich zdobycia jest przedstawienie certyfikatu potwierdzającego udział, streszczenie szkolenia oraz wydruk karty zgłoszeniowej.

TSzW Copyright © 2021 TSzW. Wszelkie prawa zastrzeżone. | design by GreenMouse |