Uczelnia uhonorowana tytułem "Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2022" i "Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2023" Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2022 i 2023
Aktualności

21 lutego Międzynarodowy Dzień Psychologa.

21-02-2024

„Prawdziwe bogactwo to nie to, ile twoja praca pozwoli ci zarobić, ale to, kim cię uczyni”

Pellegrini Pino [1]

Aktywność zawodowa to jeden z podstawowych obszarów działalności dorosłego człowieka. Wybór zawodu, w zgodzie z cechami osobowości, predyspozycjami, umiejętnościami,  przygotowaniem i wykształceniem jest gwarantem wykonywania pracy zawodowej na wysokim poziomie oraz obopólnej satysfakcji  - świadczeniodawcy i świadczeniobiorcy. Współczesny rynek pracy jest bardzo prężny i elastyczny, między innymi dzięki zmianom w procesie transformacji ustrojowej. Aktualnie statystyczny Polak planując karierę zawodową, zakłada, że kilka razy w ciągu jej trwania zmieni miejsce pracy, a także branżę.

Studia na kierunku psychologia, niezmiernie, od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Zawód psychologa, choć obostrzony jest pewnymi wymaganiami formalno-prawnymi, daje nieograniczone możliwości rozwoju, na każdym etapie aktywności zawodowej i uzależniony jest głównie od motywacji, indywidualnych predyspozycji jednostki, do ustawicznego podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju zawodowego. Posiadanie wykształcenia psychologicznego pozwala na pracę nie tylko sensu stricte jako psycholog, ale także w wielu dziecinach pokrewnych, nie ograniczając przy tym możliwości zupełnego odejścia od zawodu.


 
[1] http://akademia.4grow.pl/kategorie-zlote-mysli-cytaty/praca-880

TSzW Copyright © 2024 TSzW. Wszelkie prawa zastrzeżone. | design by GreenMouse |