Uczelnia uhonorowana tytułem "Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2022" i "Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2023" Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2022 i 2023
Aktualności

16.11.2023 Konferencja Czytelnicza „Czytaj i daj się porwać magii słów”

10-11-2023

16.11.2023 Konferencja Czytelnicza „Czytaj i daj się porwać magii słów”

Konferencja organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie, a finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego projektu „Najmłodsi Małopolanie Lubią Czytanie” to nie tylko wyjątkowa okazja, aby wzbogacić własną wiedzę na temat roli czytania w rozwoju młodego człowieka i zagadnień dotyczących współczesnej książki młodzieżowej, ale także możliwość spotkania się z inspirującymi prelegentami, którzy o tytułowej „magii słów” potrafią opowiadać jak nikt inny.

Z wielką przyjemnością zapraszamy studentów, nauczycieli, wychowawców, bibliotekarzy, pedagogów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych popularyzowaniem czytelnictwa wśród młodzieży do udziału w konferencji „Czytaj i daj się porwać magii słów”.

Zaproszeni goście – Biserka Čejović (polonistka, biblioterapeutka, badaczka literatury), dr hab. Tomasz Samojlik (biolog, popularyzator przyrody, rysownik i twórca komiksów), dr Marta Kotkowska (literaturoznawczyni, badaczka i edytorka książki dzieciecej) oraz Marcin Szczygielski (autor książek dla młodzieży) poruszać będą tematy najbardziej aktualne: od terapeutycznej roli literatury w budowaniu odporności psychicznej młodzieży poprzez zagadnienia dotyczące współczesnej książki ilustrowanej dla dzieci i historii aż po komiks jako atrakcyjne medium popularyzujące kulturę czytania. Spotkanie moderować będzie dr hab. Eliza Krzyńska-Nawrocka (literaturoznawca, nauczyciel akademicki).
Konferencja jest bezpłatna. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie udziału oraz pakiet promocyjny.

Warunkiem udziału w konferencji jest rejestracja na stronie internetowej biblioteki. Ilość miejsc jest ograniczona!

Link do rejestracji: Konferencja Czytelnicza

Za uczestnictwo w konferencji można uzyskać 10 godzin w ramach Praktycznego Doskonalenia Zawodowego.

TSzW Copyright © 2023 TSzW. Wszelkie prawa zastrzeżone. | design by GreenMouse |