Kierunek studiów
PSYCHOLOGIA
Rodzaj studiów: studia drugiego stopnia
Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Uzyskiwany tytuł: magister
Dyplom: Tarnowskiej Szkoły Wyższej
Okres nauki: 2 lata
Opis kierunku:
Absolwenci I stopnia studiów psychologicznych, którzy ukończą II stopień na kierunku psychologia, zgodnie z wybrana specjalnością:
- Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży,
- Psychologia w zarządzaniu,
- Psychologia w resocjalizacji
uzyskają kwalifikacje do pracy na stanowisku psychologa w instytucjach oświatowych, poradniach psychologiczno - pedagogicznych (w przypadku posiadanego przygotowania pedagogicznego) oraz innych poradniach i ośrodkach profilaktyczno - terapeutycznych publicznych i niepublicznych a także instytucjach zdrowia publicznego, firmach szkoleniowych, agencjach konsultingowych, marketingowych oraz w przedsiębiorstwach w dziale zarządzającym zasobami ludzkimi. Są uprawnione do wykonywania czynności diagnostycznych, wydawania opinii psychologicznych w przypadku dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych oraz do prowadzenia terapii psychologicznej. Mogą również podjąć studia doktoranckie w dyscyplinie jaką jest psychologia.
Absolwenci którzy ukończą studia II stopnia na kierunku psychologia oraz posiadają tytuł licencjata (lub magistra) na innym kierunku, poszerzają swoje kompetencje w dziedzinie doradztwa psychologicznego w wybranej specjalności:
- Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży
- Psychologia w zarządzaniu,
-
Psychologia w resocjalizacji,
mogą być zatrudnieni w: placówkach ochrony zdrowia publicznego oraz instytucjach zajmujących się jego promocją, w firmach oraz przedsiębiorstwach jako konsultanci lub asystenci zarządu w dziale: rekrutacji pracowników, zarządzania zasobami ludzkimi, promocji oraz marketingu, badań rynku, a także w firmach szkoleniowych, organizacjach pozarządowych oraz podmiotach realizujących projekty finansowane ze środków europejskich.
OFEROWANE SPECJALNOŚCI:
SPECJALNOŚĆ: Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży
OPIS: Student zdobywa aktualną wiedzę na temat zaburzeń zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży szkolnej. Ponadto poszerza horyzonty w tematyce problemów rozwoju psychoruchowego i problemów psychospołecznych w okresie wczesnego dzieciństwa. Absolwent specjalności potrafi diagnozować trudności i zaburzenia adaptacyjne związane z pójściem do przedszkola lub szkoły, a także identyfikować sytuacyjne i relacyjne problemy emocjonalne oraz zaburzenia zdrowia psychicznego występujące w okresie dzieciństwa i młodości. Specjalność ta jest najlepszym wstępem w zawód profesjonalnej diagnostyki klinicznej oraz ocenę funkcjonowania psychicznego dzieci i młodzieży szkolnej. Student dowiaduje się jak udzielać pomocy psychologicznej, adekwatnej w zależności od stopnia rozwoju. Rynek służby zdrowia, placówek edukacyjnych, poradni itd. w Polsce, nieustannie poszukuje specjalistów w dziedzinie psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Absolwent może więc liczyć na znalezienie zatrudnienia w satysfakcjonującej go pracy, odpowiadającej jego zainteresowaniom.
SPECJALNOŚĆ: Psychologia w zarządzaniu
OPIS: Student posiądzie wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi we współczesnych podmiotach gospodarczych. Ponadto będzie potrafił przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne (działy HR) z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi psychologicznych. Absolwent rozumie istotę przywództwa i kultury organizacji pracy, poznaje techniki motywacja pracowników. Potrafi analizować emocje, postawy i wydajność pracownika, ale także rozpoznawać jego problemy. Osoba, która kończy tą specjalność potrafi również projektować stanowiska pracy (ergonomia) oraz badać atmosferę i warunki pracy. Absolwent może pracować w działach sprzedaży, działach personalnych (kadrach), jako analityk zachowań konsumentów, jako analityk Big Data, samodzielny przedsiębiorca czy specjalista ds. szkoleń.
SPECJALNOŚĆ: Psychologia w resocjalizacji
OPIS: Absolwenci specjalności posiadają pozwalające na realizację zadań o charakterze wychowawczo-resocjalizacyjnym, diagnostycznym i kontrolnym. Ponadto kompetencje niezbędne do pracy zespołowej, ale przede wszystkim w procesie komunikowania się w relacji wychowawczej, resocjalizacyjnej i terapeutycznej. Student uczy się dokonywania oceny skuteczności poszczególnych oddziaływań resocjalizacyjnych, przeprowadzania diagnoz oraz działań terapeutycznych w obszarze resocjalizacji, rozpoznawania przejawów niedostosowania społecznego i zapobiegania im. czy planowania i metodycznego realizowania działań opiekuńczo-wychowawczo-resocjalizacyjnych, stosowania w praktyce przepisów prawa karnego i wykroczeń. Absolwenci tej specjalności przygotowywani są do pracy w różnych placówkach profilaktycznych oraz resocjalizacyjnych, w tym w ośrodkach opiekuńczych, wychowawczych, w zakładach poprawczych, w zakładach karnych dla młodocianych oraz dorosłych, a także do pracy jako kuratorzy zawodowi. Ponadto studenci-psycholodzy kończący studia mogą podjąć pracę w ośrodkach zajmujących się leczeniem uzależnień i w innych instytucjach zajmujących się profilaktyką i resocjalizacją.
OPŁATY:
Opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia – 350 zł
Opłata za 1 m-c studiów niestacjonarnych płatne przez 10 m-cy tj. od 1 X do 31 VII – 445 zł
Opłata za 1 m-c studiów stacjonarnych płatne przez 10 m-cy tj. od 1 X do 31 VII – 445 zł
Studia za darmo – studenci Tarnowskiej Szkoły Wyższej w Tarnowie mogą ubiegać się o: stypendium socjalne, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora dla najlepszych studentów, zapomogę.
Druki rekrutacyjne:
Do wypełnionego druku należy załączyć następujące dokumenty:
- Kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej (oryginał lub odpis dokonany przez szkołę należy okazać pracownikowi Dziekanatu, który przyjmując dokumenty poświadczy przekazaną kserokopię za zgodność z oryginałem lub odpisem).
-
Kopię świadectwa dojrzałości (oryginał lub odpis dokonany przez szkołę należy okazać pracownikowi Dziekanatu, który przyjmując dokumenty poświadczy przekazaną kserokopię za zgodność z oryginałem lub odpisem).
-
Kopię dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia (oryginał lub odpis dokonany przez uczelnię należy okazać pracownikowi Dziekanatu, który przyjmując dokumenty poświadczy przekazaną kserokopię za zgodność z oryginałem lub odpisem).
-
Kopię suplementu do dyplomu (oryginał lub odpis dokonany przez uczelnię należy okazać pracownikowi Dziekanatu, który przyjmując dokumenty poświadczy przekazaną kserokopię za zgodność z oryginałem lub odpisem).
-
Jedną fotografię papierową - aktualne, kolorowe zdjęcie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych (na odwrocie podpisane imieniem i nazwiskiem).
-
Jedną fotografię w formie elektronicznej, którą kandydat wgrywa na nośnik elektroniczny w formie JPG o wymiarach 400 x 500 pikseli. Zdjęcie w formie elektronicznej powinno być identyczne ze zdjęciem w formie papierowej.
-
Orzeczenie lekarskie (aktualne) o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym przez kandydata kierunku studiów wyższych. Badanie lekarskie można wykonać u każdego uprawnionego lekarza medycyny pracy (koszt badania ponosi kandydat) lub w placówce wskazanej przez Uczelnię (wówczas badanie jest bezpłatne). Uczelnia może wcześniej wydać skierowanie do lekarza.
-
Przy składaniu dokumentów kandydat musi okazać ważny dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
-
Kopię dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej (opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia).
Jak do nas trafić?
Znajdujemy się na terenie dawnych koszar wojskowych przy ul. Mościckiego 27 – naprzeciw Centrum Handlowego „MAX” w Tarnowie.
Zapraszamy do kontaktu!