Kierunek studiów
PEDAGOGIKA
Rodzaj studiów: studia drugiego stopnia
Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Uzyskiwany tytuł: magister
Dyplom: Tarnowskiej Szkoły Wyższej
Okres nauki: 2 lata
Opis studiów:
Studia II stopnia na kierunku Pedagogika zapewniają naszym absolwentom rzetelne przygotowanie o charakterze interdyscyplinarnym i wszechstronną pomoc w kształtowaniu kompetencji zawodowych w wybranej specjalności. Wiedza, jaką w toku studiów zdobywają studenci pedagogiki pozwala im zrozumieć społeczno-kulturowy kontekst wychowania, opieki i terapii w pracy profilaktycznej oraz socjalizacji i resocjalizacji jednostek. Treści kształcenia dotyczą problematyki socjologicznej i psychologicznej, filozoficzno-etycznej, biomedycznej a przede wszystkim zagadnień wchodzących w zakres przedmiotów pedagogicznych i nauki o bezpieczeństwie. Absolwenci nabywają również umiejętności inicjowania i prowadzenia własnego rozwoju zawodowego, mogą podjąć studia doktoranckie.
Oferowane specjalności
Specjalność: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika ze specjalnością Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
OPIS: Absolwent po ukończeniu tej specjalności uzyskuje kwalifikacje nauczycielskie do pracy jako nauczyciel w edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej (nauczanie zintegrowane w kl. I-III). W toku studiów nabywa on wiedzę, która pozwala mu poszerzyć społeczno-kulturowy kontekst kształcenia, wychowania i opieki nad dziećmi w ich początkowym okresie edukacji. Treści kształcenia dotyczą problematyki socjologicznej, psychologicznej, filozoficzno-etycznej, biomedycznej a przede wszystkim zagadnień z zakresu szeroko rozumianej metodyki wychowania i nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
WAŻNE INFORMACJE: studia przeznaczone są dla absolwentów studiów I stopnia na kierunku Pedagogika ze specjalnością Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.
Specjalność: Profilaktyka uzależnień i resocjalizacja
OPIS: Po ukończeniu tej specjalności absolwent zyskuje przygotowanie pedagogiczne, do prowadzenia zajęć o charakterze profilaktycznym z dziećmi i młodzieżą, do pracy z osobami, które potrzebują emocjonalnego oraz społecznego wsparcia w procesie socjalizacji, a także resocjalizacji w ośrodkach pomocy społecznej, wychowawczych, profilaktycznych oraz zakładach resocjalizacyjnych i karnych. Specjalność ta daje możliwość pogłębienia wiadomości związanych zagrożeniami uzależnieniem we współczesnym świecie a także wyposaża w konkretne umiejętności radzenia sobie w sytuacji takiego zagrożenia przydatne w pracy z osobami uzależnionymi.
WAŻNE INFORMACJE !!! Dla osób nie posiadających przygotowania pedagogicznego przewidujemy realizację modułu przedmiotów uzupełniających to przygotowanie.
Adresaci: kierunek jest dedykowany w szczególności przedstawicielom służb mundurowych.
Specjalność: Nauczyciel logopeda
OPIS: Specjalność ta dodatkowo wyposaża absolwenta w wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie: medycznych podstaw logopedii, psychologiczno - pedagogicznych podstaw logopedii i działań profilaktyczno - wspomagających, zasad diagnostyki logopedycznej, realizacji wczesnej interwencji logopedycznej, planowania, diagnozowania i terapii logopedycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, stosować tyflologopedię i surdologopedię.
Specjalność: Resocjalizacja i bezpieczeństwo publiczne
OPIS:
Opłaty
Opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia – 350 zł
Opłata za 1 m-c studiów niestacjonarnych płatne przez 10 m-cy tj. od 1 X do 31 VII – 445 zł
Opłata za 1 m-c studiów stacjonarnych płatne przez 10 m-cy tj. od 1 X do 31 VII – 445 zł
Studia za darmo – studenci Tarnowskiej Szkoły Wyższej w Tarnowie mogą ubiegać się o: stypendium socjalne, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora dla najlepszych studentów, zapomogę.
Druki rekrutacyjne:
Do wypełnionego druku należy załączyć następujące dokumenty:
- Kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej (oryginał lub odpis dokonany przez szkołę należy okazać pracownikowi Dziekanatu, który przyjmując dokumenty poświadczy przekazaną kserokopię za zgodność z oryginałem lub odpisem).
-
Kopię świadectwa dojrzałości (oryginał lub odpis dokonany przez szkołę należy okazać pracownikowi Dziekanatu, który przyjmując dokumenty poświadczy przekazaną kserokopię za zgodność z oryginałem lub odpisem).
-
Kopię dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia (oryginał lub odpis dokonany przez uczelnię należy okazać pracownikowi Dziekanatu, który przyjmując dokumenty poświadczy przekazaną kserokopię za zgodność z oryginałem lub odpisem).
-
Kopię suplementu do dyplomu (oryginał lub odpis dokonany przez uczelnię należy okazać pracownikowi Dziekanatu, który przyjmując dokumenty poświadczy przekazaną kserokopię za zgodność z oryginałem lub odpisem).
-
Jedną fotografię papierową - aktualne, kolorowe zdjęcie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych (na odwrocie podpisane imieniem i nazwiskiem).
-
Jedną fotografię w formie elektronicznej, którą kandydat wgrywa na nośnik elektroniczny w formie JPG o wymiarach 400 x 500 pikseli. Zdjęcie w formie elektronicznej powinno być identyczne ze zdjęciem w formie papierowej.
-
Orzeczenie lekarskie (aktualne) o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym przez kandydata kierunku studiów wyższych. Badanie lekarskie można wykonać u każdego uprawnionego lekarza medycyny pracy (koszt badania ponosi kandydat) lub w placówce wskazanej przez Uczelnię (wówczas badanie jest bezpłatne). Uczelnia może wcześniej wydać skierowanie do lekarza.
-
Przy składaniu dokumentów kandydat musi okazać ważny dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
-
Kopię dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej (opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia).
Jak do nas trafić?
Znajdujemy się na terenie dawnych koszar wojskowych przy ul. Mościckiego 27 – naprzeciw Centrum Handlowego „MAX” w Tarnowie.
Zapraszamy do kontaktu!