Kierunek studiów
PEDAGOGIKA SPECJALNA
Rodzaj studiów: jednolite studia magisterskie
Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Uzyskiwany tytuł: magister
Dyplom: Tarnowskiej Szkoły Wyższej
Okres nauki: 5 lat
Opis kierunku:
Studia magisterskie na kierunku Pedagogika specjalna zapewniają zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do pracy z osobami z wieloma niepełnosprawnościami a także z zaburzonym procesami rozwoju emocjonalno-społecznego i dostosowania się zasad życia w społeczeństwie. Zapewniają zdobycie wiedzy ogólnej z filozofii, etyki, socjologii, pedagogiki, biomedycznych zasad funkcjonowania człowieka. Natomiast przedmioty kierunkowe i specjalnościowe wyposażają absolwentów w umiejętności: diagnozowania problemów społeczno-edukacyjnych i rehabilitacyjnych oraz zaplanowania i podjęcia skutecznej pracy w kierunku: opieki, wychowania, edukacji i terapii z wykorzystaniem osiągnięć współczesnej nauki, postępu technicznego i informacyjnego wobec osób wymagających specjalistycznego wsparcia. Absolwenci nabywają również umiejętności inicjowania i prowadzenia własnego rozwoju zawodowego, mogą podjąć studia doktoranckie.
Specjalności
SPECJALNOŚĆ: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika) i autyzm z edukacją przez sztukę
OPIS: po skończeniu tej specjalności absolwent otrzymuje kwalifikacje nauczycielskie do pracy jako nauczyciel specjalny (oligofrenopedagog) z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną oraz z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (w tym z zespołem Aspergera) w szkołach i przedszkolach masowych, integracyjnych (jako nauczyciel wspomagający) i specjalnych oraz innych ośrodkach edukacyjno-terapeutycznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Absolwent zdobywa także dodatkowe umiejętności do prowadzenia zajęć z elementami: arteterapii, muzykoterapii, choreoterapii oraz teatroterapii.
SPECJALNOŚĆ: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika) i surdopedagogika lub tyflopedagogika
OPIS: po skończeniu tej specjalności absolwent otrzymuje kwalifikacje nauczycielskie do pracy jako nauczyciel specjalny (oligofrenopedagog) ) z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną oraz z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami słuchu (surdopedagog) w szkołach i przedszkolach masowych, integracyjnych (jako nauczyciel wspomagający) i specjalnych oraz innych ośrodkach edukacyjno-terapeutycznych, poradniach psychologiczno – pedagogicznych lub (tyflopedagog) z dziećmi i młodzieżą z wadami wzroku w szkołach i przedszkolach masowych, integracyjnych (jako nauczyciel wspomagający) i specjalnych oraz innych ośrodkach edukacyjno-terapeutycznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych.
WAŻNE INFORMACJE:
-
absolwent po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku Pedagogika specjalna w wybranej specjalności otrzymuje przygotowanie pedagogiczne oraz kwalifikacje nauczycielskie
Opłaty
Opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia – 350 zł
Opłata za 1 m-c studiów niestacjonarnych płatne przez 10 m-cy tj. od 1 X do 31 VII – 445 zł
Opłata za 1 m-c studiów stacjonarnych płatne przez 10 m-cy tj. od 1 X do 31 VII – 445 zł
Studia za darmo – studenci Tarnowskiej Szkoły Wyższej w Tarnowie mogą ubiegać się o: stypendium socjalne, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora dla najlepszych studentów, zapomogę.
Druki rekrutacyjne:
Do wypełnionego druku należy załączyć następujące dokumenty:
- Kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej (oryginał lub odpis dokonany przez szkołę należy okazać pracownikowi Dziekanatu, który przyjmując dokumenty poświadczy przekazaną kserokopię za zgodność z oryginałem lub odpisem).
- Kopię świadectwa dojrzałości (oryginał lub odpis dokonany przez szkołę należy okazać pracownikowi Dziekanatu, który przyjmując dokumenty poświadczy przekazaną kserokopię za zgodność z oryginałem lub odpisem).
-
Jedną fotografię papierową - aktualne, kolorowe zdjęcie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych (na odwrocie podpisane imieniem i nazwiskiem).
-
Jedną fotografię w formie elektronicznej, którą kandydat wgrywa na nośnik elektroniczny w formie JPG o wymiarach 400 x 500 pikseli. Zdjęcie w formie elektronicznej powinno być identyczne ze zdjęciem w formie papierowej.
-
Orzeczenie lekarskie (aktualne) o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym przez kandydata kierunku studiów wyższych. Badanie lekarskie można wykonać u każdego uprawnionego lekarza medycyny pracy (koszt badania ponosi kandydat) lub w placówce wskazanej przez Uczelnię (wówczas badanie jest bezpłatne). Uczelnia może wcześniej wydać skierowanie do lekarza.
-
Przy składaniu dokumentów kandydat musi okazać ważny dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
- Kopię dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej (opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia).
Jak do nas trafić?
Znajdujemy się na terenie dawnych koszar wojskowych przy ul. Mościckiego 27 – naprzeciw Centrum Handlowego „MAX” w Tarnowie.
Zapraszamy do kontaktu!