31 marca 2023r. konferencja naukowa "Zaburzenia percepcji słuchowej a rozwój kompetencji językowych oraz umiejętności czytania i pisania"

06-02-2023

MCDN w Tarnowie w dniu 31 marca 2023r. organizuje konferencję w formie on-line pt.  "Zaburzenia percepcji słuchowej a rozwój kompetencji językowych oraz umiejętności czytania i  pisania".

Ideą Konferencji jest upowszechnianie praktycznej wiedzy wśród logopedów, pedagogów, terapeutów, nauczycieli i studentów studiów podyplomowych, z zakresu zaburzeń percepcji słuchowej, ich wpływu na rozwój sprawności językowych, umiejętności czytania i pisania  u dzieci w wieku szkolnym. Program konferencji wpisuje się również w kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 m.in.: Podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

PROGRAM KONFERENCJI:

14.00 – 14.05 – Otwarcie Konferencji

Ewa Sojat wicedyrektor MCDN ds. Ośrodka w Tarnowie

14.05 – 15.05. – Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego APD jako nowy wątek diagnostyczno- terapeutyczny

Aleksandra Stojak - protetyk słuchu ogólny i dziecięcy, pedagog specjalny, surdopedagog, certyfikowany terapeuta Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena IAS oraz metody Warnkego, provider Neuroflow ATS, założycielka Centrum Protezowania i Rehabilitacji Słuchu Fonetika
w Warszawie.

15.10- 16.10 – Terapia logopedyczna dzieci z zaburzeniami percepcji słuchowej

Aleksandra Kaczyńska - neurologopeda, logopeda, pedagog specjalny, surdopedagog, terapeuta pedagogiczny. certyfikowany terapeuta ręki, terapeuta widzenia, terapeuta taktylny, diagnosta w zakresie dysleksji                    i trudności w uczeniu się, trener umiejętności społecznych, logopeda wykorzystujący system Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji, nauczyciel symultaniczno-sekwencyjnej metody nauki czytania, diagnosta pedagogiczny w zakresie Zaburzeń Przetwarzania Słuchowego (APD),diagnosta Profilem Psychoedukacyjnym Schoplera PEP-R.

16.15 – 17.15 – Zaburzenia percepcji słuchowej a trudności w czytaniu i pisaniu

Agnieszka Dłużniewska - doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie pedagogika, surdologopeda, afazjolog. Adiunkt w Zakładzie Surdopedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, surdologopeda w Dziennym Ośrodku  Rehabilitacji Słuchu i Mowy w Płocku. Recenzentka w czasopiśmie Universal Journal of Educational Research, członek Polskiego Towarzystwa Językoznawstwa Kognitywnego i członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Metody Fonogestów.

Zakończenie konferencji