Bezpłatne zajęcia Fundacji "Auxilium" w ramach "Laboratorium Prężności Społecznej Miasta".

06-10-2022

Fundacja AUXILIUM zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kolejnej serii warsztatów poświęconych racjonalnemu poznaniu świata Internetu, zarówno jego możliwości, jak i zagrożeń. Program warsztatów oparty jest o zasady profilaktyki zintegrowanej zachowań ryzykownych i profilaktyki uzależnień.

Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w różnych grupach

wiekowych:

- Przygody Piotrka i Selfika – warsztaty dla dzieci z kl. 1-3

- Ujarzmić cyfrowego tygrysa – warsztaty dla dzieci z kl. 4-6

- Prawo jazdy smartfonem – warsztaty dla młodzieży (powyżej 7 kl.

szk. podst.)

Dla całych rodzin proponujemy również "Warsztaty zdrowia cyfrowego dla rodziców i nastolatków" czyli warsztaty, w których uczestniczą rodzice i nastolatki). Harmonogram zajęć jest dostępny na załączonych plakatach.

2. Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na wykłady p. Bogny Białeckiej, psychologa pt.

"Dlaczego media społecznościowe i depresja idą w parze" oraz "Dzieci w wirtualnej sieci".

Wykłady odbędą się odpowiednio 17 października o godz. 16.00 oraz

18 października o godz. 14.00. Materiały graficzne w załączeniu.

3. W ramach oferty dla małżeństw i rodzin Fundacja  AUXILIUM proponuje bezpłatne warsztaty z terapeutą rodzinnym w ramach "Laboratorium małżeństwa". Celem warsztatów jest zapobieganie kryzysom, podnoszenie jakości relacji małżeńskich oraz poprawa komunikacji w rodzinie. "Laboratorium małżeństwa" daje również możliwość uczestniczenia w indywidualnych konsultacjach z terapeutą rodzinnym oraz terapii rodzinnej po uprzednim umówieniu wizyty pod numerem telefonu 14 692 00 74.

4. W ramach działania "Pracowni Rozwoju Osobistego" proponujemy zarówno indywidualne konsultacje, jak również warsztaty prowadzone przez psychologa. O szczegółach spotkań można dowiedzieć się z materiałów graficznych dołączonych do wiadomości e-mail, jak również dzwoniąc pod nr telefonu: 14 692 00 74.