Seminarium „Wybrane zagadnienia z kryminologii i psychologii kryminalistycznej dotyczące działalności seryjnych zabójców na przykładzie Zdzisława Marchwickiego - pseudonim Wampir z Zagłębia”.

13-01-2022

Szanowni Studenci,

uprzejmie informujemy, że w dniu 22.01.2022r. (sobota) od godz. 09.00 w siedzibie Uczelni TSzW odbędzie się seminarium na temat „Wybrane zagadnienia z kryminologii i psychologii kryminalistycznej dotyczące działalności seryjnych zabójców na przykładzie Zdzisława Marchwickiego - pseudonim Wampir z Zagłębia”.

Studenci II roku Pedagogiki (Profilaktyka uzależnień i resocjalizacja) magisterium oraz Studenci III roku Psychologii (Zdrowie i resocjalizacja) licencjat biorą udział w seminarium stacjonarnie natomiast udział dla pozostałych studentów będzie możliwy za pośrednictwem transmisji on-line przez Internet (możliwość zdobycia 5h w ramach modułu PDZ).

W spotkaniu przewidziany jest udział prof. dr hab. Eugeniusza Moczuka z Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Dział Nauczania Tarnowskiej Szkoły Wyższej prowadzi mailowo zapisy studentów wszystkich kierunków i stopni studiów (dzialnauczania@tszw.edu.pl) na powyższe wydarzenie do dnia 18.01.2022r. w ramach zaliczenia modułu PDZ. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w wydarzeniach decydować będzie kolejność zgłoszeń.

PROGRAM SEMINARIUM

9:00 – wprowadzenie – dr Józef Jedynak

9:15 – wykład prof. dr hab. Eugeniusz Moczuk Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

10:45 – 11:00 – dyskusja

11:00 – 11:15 – przerwa

11:15 – emisja filmu pt.” Jestem mordercą”

12:00  – referaty studentów Tarnowskiej Szkoły Wyższej:

- Wprowadzenie do problematyki seryjnych zabójców na przykładzie Zdzisława Marchwickiego pseudonim „Wampir z Zagłębia” – Zuzanna Pisarczyk;

- Kryminalogiczno- kryminalistyczne aspekty przestępstwa zabójstwa na przykładzie seryjnego zabójcy Zdzisława Marchwickiego – Dominik Kuboń;

- Psychologiczne i socjologiczne aspekty przestępstwa zabójstwa na przykładzie seryjnego zabójcy Zdzisława Marchwickiego – Artur Urbański

- Wydźwięk sprawy Zdzisława Marchwickiego po latach – Tomasz Wajda

12:40 – dyskusja