Webinarium „Szkolny ogród dydaktyczny”- możliwość realizacji modułu PDZ dla studentów kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

06-05-2021

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie informuje o organizowanym webinarium pn. „Szkolny ogród dydaktyczny”. Webinarium odbędzie się na platformie MS Teams 12 maja 2021 roku w godz. 09.30-13.00. Szkolenie adresowane jest do pedagogów zainteresowanych prowadzeniem ogrodu edukacyjnego w ramach zajęć z uczniami.

Celem szkolenia jest przybliżenie odbiorcom znaczenia i funkcji prac ogrodniczych w edukacji dzieci i młodzieży. W ramach szkolenia zostanie przedstawiony projekt „Ogród z klasą”, który w swoim założeniu ma umożliwić integrację społeczności szkolnej (nauczycieli, dzieci, rodziców i dziadków), a także społeczności lokalnej.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/

Udział w webinarium oraz opis wybranej formy edukacji przyrodniczo- ekologicznej w przedszkolu lub w klasach 1-3 szkoły podstawowej, daje możliwość zaliczenia 20 godzin w ramach modułu PDZ w semestrze letnim 2020/2021.