Ważna informacja dotycząca nauczania na odległość z wykorzystaniem komunikatorów dla celów prowadzenia zajęć w wersji zdalnej. Komunikat nr 2/10/2020 Rektora TSzW.

20-10-2020

Komunikat nr 2/10/2020 Rektora TSzW

1. Nawiązując do treści Komunikatu nr 1/10/2020 Rektora TSzW, a także w związku z wykorzystaniem komunikatorów dla celów prowadzenia zajęć w wersji zdalnej, wskazuję na następujące:

1) Uczelnia będzie obecnie wykorzystywać dwa rodzaje komunikatorów: ZOOM oraz Teams;

2) Informacja o prowadzeniu wykładu/ zajęć zdalnych z wykorzystaniem jednego z komunikatorów będzie zamieszczana przez nauczycieli akademickich na platformie Moodle w ramach ogłoszeń dla danego kursu;

3) Jeżeli wykład realizowany jest z wykorzystaniem komunikatora Teams, w takim przypadku co najmniej 2 dni przed pierwszymi zajęciami/wykładem z danego przedmiotu nauczyciel akademicki w tworzonym ogłoszeniu zamieszcza link z dostępem do tzw. „pokoju”

4) Jeżeli wykład realizowany jest z wykorzystaniem komunikatora ZOOM w takim przypadku co najmniej 2 dni przed KAŻDYMI zajęciami/wykładem z danego przedmiotu nauczyciel w tworzonym ogłoszeniu zamieszcza link z dostępem do pokoju,

5) Uczelnia wykorzystuje obecnie darmowe wersje obu komunikatorów, celem ustalania, który z komunikatorów jest preferowany/częściej wykorzystywany przez studentów oraz wykładowców, po upływie 2 miesięcy zostanie przeprowadzona ankieta, dzięki której ustalone zostanie wybór danego komunikatora i przejście na wersję zaawansowaną.

Rektor TSzW

dr Antoni Stańczyk